X

 

برگزاری کارگاه آموزشی با موضوع کنترل کیفیت توسط معاونت غذا و دارو جهت مسئولین فنی کارخانجات تولیدی مواد غذایی و بهداشتی استان در محل سالن کنفرانس این معاونت برگزار گردید.
تاریخ انتشار: پنجشنبه 29 مهر 1400
روز جهانی غذا مبارک

  روز جهانی غذا مبارک

امتیاز: Article Rating

امسال در حالی 16 اکتبر مصادف با 24 مهرماه روزجهانی غذا با شعار " رفتار ما آینده ما را می سازد" نامگذاری شده است که بیش از 3 میلیارد نفر در دنیا(40درصد جمعیت جهان) رژیم غذایی ناسالم دارند و تقریبا 2 میلیارد نفر مبتلا به اضافه وزن و چاقی ناشی از رژیم های غذایی فقیر و بی تحرکی هستند این امر باعث می گردد هزینه های مرتبط با درمان و سلامتی تا سال 2030 ، 1.3 تریلیون دلار افزایش یابد. در حالی در دنیا با کمبود مواد غذایی مواجه هستیم که تقریبا 14درصد غذای جهان در اثر شرایط نامناسب برداشت محصول، ذخیره سازی و حمل و نقل نامناسب و  از طرفی دیگر 17درصد نیز در اثر مصرف نادرست در منازل از بین می رود و دسترسی جامعه به مواد غذایی کاسته خواهد شد.  
وجود یک سیستم غذایی- کشاورزی مناسب در زمینه تامین مواد اولیه خام کشاورزی تا فراوری و تولید ،توزیع و عرضه باعث امنیت غذایی پایدار، ایمنی غذایی، کاهش مهاجرت ها، تامین محیط زیست سالم،کاهش تغییرات جوی خواهد شد. 
ضمن گرامی داشت روز جهانی غذا،  این روز را به کلیه دست اندرکاران و فعالان حوزه تولید، توزیع و عرضه محصولات غذایی و آشامیدنی و همچنین همکاران معاونت غذا و دارو و کلیه ارگانها و سازمانهایی که به نحوی در زنجیره تامین و نظارت بر غذای جامعه نقش دارند تبریک عرض می نمایم.
امید است با پایندی به شعار امسال، با تغییر الگوهای رفتاری، تولید بهتر، تغذیه بهتر، زندگی بهتر برای همه افراد فراهم گردد.
دکتر مهتاب شاهماری معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی 24 مهر سال 1400

اشتراک گذاری
تصاویر
  • روز جهانی غذا مبارک
ثبت امتیاز