X

 

برگزاری کارگاه آموزشی با موضوع کنترل کیفیت توسط معاونت غذا و دارو جهت مسئولین فنی کارخانجات تولیدی مواد غذایی و بهداشتی استان در محل سالن کنفرانس این معاونت برگزار گردید.
تاریخ انتشار: یکشنبه 14 مهر 1398
مصاحبه معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی در خصوص اربعین حسینی (ع) با صدا و سیمای مرکز ایلام

  مصاحبه معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی در خصوص اربعین حسینی (ع) با صدا و سیمای مرکز ایلام

امتیاز: Article Rating

در مصاحبه تلویزیونی با صدا و سیمای مرکز ایلام دکتر شاهماری گفت: امسال معاونت غذا و دارو با توجه به تجربیات موفق سالهای گذشته، به صورت منسجم تری برای ارائه خدمات به زائرین در کنگره بزرگ اربعین برنامه ریزی نموده است.

در این واقعه عظیم، مدیریت درمان تامین اجتماعی، سپاه پاسداران، نیروی انتظامی و سایر ارگانهائی که دارای توانائی ارائه خدمات سلامت هستند، با محوریت دانشگاه علوم پزشکی در سرویس دهی خدمات سلامت به زائرین فعالیت دارند.

به منظور کنترل و ایمنی مواد خوراکی، آزمایشگاه کنترل مواد خوراکی و آشامیدنی در شهر مهران مستقر شده و نمونه های ارسالی از طرف همکاران معاونت بهداشتی بصورت شبانه روزی بررسی و نتایج در اسرع وقت اعلام مکی شود.

یکی از مسائل مهم امسال بحث قاچاق معکوس کالاهای سلامت محور بخصوص دارو است، خروج دارو به طور کامل از مرز مهران ممنوع شده و برای بررسی و کنترل محموله های کالاهای سلامت محور مشکوک احتمالی ، کارشناسان معاونت غذا و دارو تا پایان راهپیمائی عظیم اربعین به صورت شبانه روزی در محل پایانه مرزی مستقر هستند.

امسال هم معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایلام، این افتخار را دارد که میزبان زائرین اباعبدالله الحسین (ع) در کنگره عظیم اربعین باشد، قطعا" یکی از مهمترین دغدغه های ما تامین نیازهای داروئی و ملزومات پزشکی به زائرین در طول این سفر است.

خوشبختانه ضمن اینکه دپوی مناسبی در مراکز بهداشتی و درمانی و بیمارستانها ایجاد شده، حدود 200 آمبولانس فوریت های پزشکی هم تجهیز شده اند تا در فواصل مشخصی استقرار یافته و به عنوان پایگاه سلامت سیار به زائرین ارائه خدمت نمایند.

شرکت های توزیع کننده دارو هم مثل سایر مراکز در حال آماده باش هستند تا در موقع لزوم نسبت به رفع نیاز احتمالی مراکز اقدام کنند.

امسال درمانگاه پایانه مرزی مهران از 20 مهر تا 30 مهرماه در اختیار بنیاد برکت قرار داده شده که از طریق برکت تل و بنیاد احسان ستاد اجرائی فرمان امام خمینی (ره) ارائه خدمات داروئی و درمانی در درمانگاه پایانه مرزی را عهده دار خواهند بود.

 

اشتراک گذاری
تصاویر
  • مصاحبه معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی در خصوص اربعین حسینی (ع) با صدا و سیمای مرکز ایلام
ثبت امتیاز