طراحی سایت
اخبار

 

برگزاری کارگاه آموزشی با موضوع کنترل کیفیت توسط معاونت غذا و دارو جهت مسئولین فنی کارخانجات تولیدی مواد غذایی و بهداشتی استان در محل سالن کنفرانس این معاونت برگزار گردید.
خبرها
25

برگزاری کارگاه دیابت و مداخله های درمانی

برگزاری کارگاه دیابت و مداخله های درمانی
کارگاه دیابت و مداخله های درمانی با حضور کارشناسان جلب مشارکت های مردمی و مراکز بهداشتی درمانی سطح استان، در مورخه 20 آذر ماه در محل سالن کنفرانس معاونت غذا و دارو برگزار گردید.

در این کارگاه معاون غذا و دارو به بیان اهمیت شیوع بیماری دیابت در دنیا و ایران پرداختند و با بیان میزان بار مالی و اقتصادی ناشی از عوارض بیماری دیابت بر خانواده و جامعه اهمیت ویژه کنترل این بیماری و آموزش را مورد تاکید قرار دادند.

دکتر شاهماری گفت: دیابت به عنوان یک بیماری غیرواگیر حداقل 2 درصد سهم مرگ و میر را به خود اختصاص می دهد.

وی همچنین با ذکر فعالیت های معاونت غذا و دارو در کاهش میزان نمک، قند ساده و چربی در صنعت، نقش معاونت ها را در کاهش این بیماری خاطر نشان کردند.

در ادامه توسط مهندس رنجبر، سرپرست اداره فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل معاونت، بحث تغذیه درمانی در بیماران دیابتی، اصلاح الگوی سبک زندگی و راههای انتقال این دانش، وآموزش آن به داوطلبین سلامت مورد بحث قرار گرفت.

در نهایت مقرر شد کمیته ای متشکل از کارشناسان جلب مشارکت ها، ارگانهای دخیل در امر سلامت و معاونت غذا و دارو تشکیل گردد و گزارش اقدامات آموزشی و اثر بخشی آموزشها در آن مورد بررسی قرار گیرد.
تعداد امتیازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (161)
کد خبر: 14954
  • برگزاری کارگاه دیابت و مداخله های درمانی
جستجو