طراحی سایت
اخبار

 

برگزاری کارگاه آموزشی با موضوع کنترل کیفیت توسط معاونت غذا و دارو جهت مسئولین فنی کارخانجات تولیدی مواد غذایی و بهداشتی استان در محل سالن کنفرانس این معاونت برگزار گردید.
خبرها
تاریخ انتشار: شنبه 18 آذر 1396
کارگاه نحوه زمان بندی پیاده سازی استقرار نظام مدیریت کیفیت

  کارگاه نحوه زمان بندی پیاده سازی استقرار نظام مدیریت کیفیت

امتیاز: Article Rating
با حضور معاون غذا و دارو، مدیر آزمایشگاه کنترل و کارشناسان این حوزه، کارگاه نحوه زمان بندی پیاده سازی استقرار نظام مدیریت کیفیت بر استاندارد Iso/Iec 17025:2005 در محل سالن کنفرانس معاونت غذا و دارو برگزار شد.
در این جلسه دکتر شاهماری، در خصوص اهمیت پیاده سازی استقرار نظام مدیریت کیفیت و تاثیر آن در کیفیت نتایج آزمون سخنانی بیان کرد.
وی گفت: استاندارد سازي آزمايشگاهها در واقع بستر مناسبي جهت استفاده بهينه از تجهيزات، امكانات و نيروي متخصص موجود می باشد و استانداردسازي سبب ايجاد اطمينان و اعتماد نسبت به نتايج آزمون شده، بهره وري آزمايشگاهها را افزايش داده و سبب هدفمند شدن هزينه انجام آزمون مي شود.
در ادامه گارگاه معاون غذا و دارو، در خصوص اهمیت برقراری استاندارد پیاده سازی استقرار نظام مدیریت کیفیت و تاثیر آن در کیفیت نتایج آزمون با کارشناسان آزمایشگاه کنترل غذا و دارو، به بحث و تبادل نظر پرداختند و موانع و چالش های پیش رو را  بررسی نموده و راهکارهای لازم ارائه گردید.
اشتراک گذاری
تصاویر
  • کارگاه نحوه زمان بندی پیاده سازی استقرار نظام مدیریت کیفیت
ثبت امتیاز
جستجو