طراحی سایت
اخبار

 

برگزاری کارگاه آموزشی با موضوع کنترل کیفیت توسط معاونت غذا و دارو جهت مسئولین فنی کارخانجات تولیدی مواد غذایی و بهداشتی استان در محل سالن کنفرانس این معاونت برگزار گردید.
خبرها
تاریخ انتشار: شنبه 13 آبان 1396
"توصیه های دارویی و غذایی به زایرین اربعین حسینی"

  "توصیه های دارویی و غذایی به زایرین اربعین حسینی"

امتیاز: Article Rating
با شروع پیاده روی کنگره بزرگ اربعین برای پیشگیری از مسمومیت های دارویی و غذایی و همینطورکاهش خطرات و بهبود سلامتی ، رعایت برخی نکات توسط زائران حسینی لازم  و ضروری  می باشد . در این خصوص دفتر تحقیق و توسعه معاونت غذا و دارو ضمن عرض تسلیت اربعین حسینی به موارد زیر اشاره کردند.
 
پیاده روی نیاز به دارو را مرتفع نکرده و داروهای خود را طبق نظر پزشک  همراه داشته باشید و به موقع مصرف نمایید. به خصوص در صورت ابتلا به برخی بیماریها از قبیل فشار خون، بیماریهای قلبی و عروقی ، صرع و دیابت حتما داروهای خود را بهمراه داشته باشید. 
بیماران مبتلا به دیابت نوع 1که داروی انسولین دریافت می نمایند  به فاصله نیم ساعت بعد از تزریق از مواد غذایی استفاده نمایند تا از افت قند خون پیشگیری نمایند. همچنین داروی انسولین را در شرایط مناسب و در جعبه یخ نگهداری و حمل نمایند.
در کشور مقصد با تصور اینکه دارو خارجی است اقدام به خرید و مصرف هر دارویی ننمایید. 
در صورت نیاز به دریافت دارو در طی مسیر  به نزدیکترین پایگاه یا مرکز سلامت توزیع دارو مراجعه نمایید.
در زمان خرید کالای خارجی(مواد غذایی،  دارویی،  مکملهای غذایی،تجهیزات پزشکی و آرایشی بهداشتی)  در سطح شهر و مرز مهران به برچسب اصالت کالا دقت نمایید.
توجه داشته باشید داروها و گیاهان دارویی را از افراد دوره گرد خرید ننمایید.
 داروها و مکملهای ویتامینی خارجی فاقد برچسب اصالت، بی کیفیت، تقلبی و تهدید کننده سلامت می باشند.
برای پیشگیری از مسمومیت های دارویی از مصرف همزمان چندین قلم داروی مسکن خودداری کنید. 
به زائرین محترم توصیه می شود مسمومیت های دارویی و غذایی را جدی بگیرند و از نگهداری و مصرف مواد فساد پذیر از قبیل شیر پاستوریزه،  تخم مرغ آبپز شده و غذاهی حاوی سس سفید مانند انواع سالادها( الویه،  ماکارونی و سالاد سبزیجات) در طولانی مدت خودداری کنند. در بین راه سعی کنید از آب آشامیدنی سالم بسته بندی شده دارای مجوز و پروانه ساخت سازمان غذا و دارو مصرف نمایید و از مصرف آب های روان و جاری،آب چشمه ها و چاه در طی مسیر خودداری نمایند.
در صورت مصرف غذاهای کنسروی برای پیشگیری از مسمومیت های کشنده،  حداقل به مدت 20 دقیقه در آب جوشانده شوند. 
پایگاههای توزیع دارو به همراه کارشناسان دارویی و داروسازان برای خدمت رسانی به زائران محترم در مراکز بهداشتی درمانی در طول مسیر ،  شهر مهران و در پایانه مرزی مهران دایر شده است و در صورت نیاز به اطلاعات دارویی با این مراکز  یا شماره تلفن 1490 یا 190 تماس بگیرید.  
 در نهایت حمل برخی داروها در کشور عراق ممنوع می باشد قبل از خروج در این خصوص اطلاعات کافی را از گیت خروج و نیروی انتظامی مستقر در محل کسب نمایید.
اشتراک گذاری
تصاویر
  • "توصیه های دارویی و غذایی به زایرین اربعین حسینی"
ثبت امتیاز
جستجو