طراحی سایت
اخبار

 

برگزاری کارگاه آموزشی با موضوع کنترل کیفیت توسط معاونت غذا و دارو جهت مسئولین فنی کارخانجات تولیدی مواد غذایی و بهداشتی استان در محل سالن کنفرانس این معاونت برگزار گردید.
خبرها
27

برگزاری کارگاه یک روزه تلفیق داروئی در معاونت غذا و دارو ایلام

برگزاری کارگاه یک روزه تلفیق داروئی در معاونت غذا و دارو ایلام
کارگاه یک روزه تلفیق داروئی با حضور مدیر اداره نظارت بر دارو و مخدر، کارشناس داروخانه های بیمارستانی و داروسازان بیمارستانی در محل سالن کنفرانس معاونت غذا و دارو برگزار گردید.
 مدیر اداره نظارت بر دارو و مخدر گفت: با اجرای این طرح و تکمیل فرم های تلفیق داروئی ، خطاهای داروئی و همچنین عوارض ناخواسته داروها به طور قابل ملاحظه ای کاهش خواهد یافت.
دکتر شاهماری اظهار داشت: در این طرح که برای بیماران بستری در بیمارستان اجرا می شود، به منظور حفظ ایمنی داروئی سابقه دقیقی از داروهای مصرفی توسط بیمار قبل از ورود به بیمارستان تهیه و کلیه مسائل مربوط به دارو، تنظیم دوز مصرفی، قطع یا اضافه شدن داروها، بصورت کامل و دقیق در هر مرحله در پرونده بیمار ثبت می شود.
سپس کارشناس داروخانه های بیمارستانی و مدرس این کارگاه، با بیان اینکه اجرای این طرح در جهت کاهش عوارض داروئی مطابق با استانداردهای جهانی، با بهره گیری از توانائی و دانش داروسازان موثر شناخته شده است تصریح کرد، در این راستا جایگاه منحصر به فرد داروسازان در اجرای دقیق داروئی می تواند به عنوان پشتیبانی مطمئن برای بیماران و دیگر اعضای کادر درمانی باشد.
در ادامه کارگاه، دکتر یوصفی نحوه تکمیل فرم تلفیق داروئی را تشریح کرد و به سوالات حاضرین در جلسه در خصوص این فرآیند پاسخ داد.
تعداد امتیازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (195)
کد خبر: 13964
  • برگزاری کارگاه یک روزه تلفیق داروئی در معاونت غذا و دارو ایلام
جستجو