اخبار

 

برگزاری کارگاه آموزشی با موضوع کنترل کیفیت توسط معاونت غذا و دارو جهت مسئولین فنی کارخانجات تولیدی مواد غذایی و بهداشتی استان در محل سالن کنفرانس این معاونت برگزار گردید.
خبرها
07

مصاحبه تلویزیونی معاون غذا و دارو ایلام

مصاحبه تلویزیونی معاون غذا و دارو ایلام
معاون غذا و دارو در مصاحبه با صدا و سیمای مرکز ایلام در خصوص مکمل های ورزشی غیر مجاز گفت: متاسفانه این نوع مکملها میدان تجارت سود آوری برای سوداگران شده که سلامت جامعه را با تهدید روبرو کرده است. این محصولات با توجه به ترکیبات غیر مجاز وبعضا" خطرناک علاوه بر پی آمدهای جسمی جبران ناپذیر، هزینه درمان سنگینی بر دوش مصرف کننده و دولت می گزارد.
دکتر نقدی اضهار داشت: شایع ترین و خطرناک ترین عارضه مکمل های ورزشی غیر مجاز، عوارض قلبی، عروقی، فشارخون، کبدی، کلیوی و اعصاب می باشد، از نظر وزارت بهداشت مصرف مکمل‌های ورزشی مجاز هم باید تحت نظر پزشک بوده و از طریق داروخانه ها تهیه شود.
وی گفت: در سال 1395 اداره طب سنتی و مکمل در این معاونت ایجاد گردید وکارشناسان این حوزه همراه دیگر کارشناسان، تعداد 300 بازدید از مراکز عرضه این نوع مکملها انجام داده اند که در این بازدیدها با متخلفان برخورد جدی شده و مواردی هم به مراجع قانونی معرفی گردیده اند.
تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (37)
کد خبر: 13763
  • مصاحبه تلویزیونی معاون غذا و دارو ایلام
جستجو