طراحی سایت
اخبار

 

برگزاری کارگاه آموزشی با موضوع کنترل کیفیت توسط معاونت غذا و دارو جهت مسئولین فنی کارخانجات تولیدی مواد غذایی و بهداشتی استان در محل سالن کنفرانس این معاونت برگزار گردید.
خبرها
17
توصیه های دارویی و غذایی در سفر
چکیده: توصیه های دارویی: 1-در طی سفر داروهای خود را همراه داشته باشید چه بسا تا زمان پیدا کردن داروخانه در مقصد، برای تهیه دارو دچار مشکل شوید. 2- همیشه دارو را طبق دستور در زمان تعیین‌شده و به همان مقداری که پزشکتان توصیه کرده، مصرف کنید. 3-  اگر ازداروهای بدون نسخه استفاده می‌کنید، طبق دستور مصرفی که در بروشور دارو نوشته شده از آن... ادامه »
27
برگزاری  کارگاه آموزشی و نمایشگاه مبارزه با قاچاق محصولات سلامت محور
چکیده: Considering the importance of fighting and preventing the trafficking of health goods and the need to investigate its damage along with the anniversary of the issuance of the decree of the Supreme Leader in this regard, the exhibition and workshop on health prevention and trafficking -Promoting goods by The Assistant to the Food and Drug Administra... ادامه »
27
نکاتی در خصوص آنتی بیوتیک ها
چکیده: آنتی بیوتیک ها یا در اصطلاح عموم چرک خشک کن ها در بین داروهای امروزی، بیشترین درصد داروهای تجویزی را به خود اختصاص می دهند. واژه آنتی بیوتیک به معنای" ضدزندگی" است، این داروها از طریق کشتن میکروب ها یا توقف تکثیر آنها با عوامل بیماری زا مقابله می کنند. امروزه بیش از 100 آنتی بیوتیک مختلف وجود دارد که پزشکان برای درمان ناراحتی های کوچک تا عفونت های ... ادامه »
21
کشف دارو قاچاق
چکیده:  مقادیر قابل توجهی داروهای قاچاق توسط اداره مبارزه با قاچاق معاوتت غذا و دارو و با همکاری پلیس آگاهی استان کشف شد. فروشنده که داروهای غیرمجاز را در ماشین سواری خود حمل و توزیع می نمود به مراجع قضایی معرفی شد.
05
اطلاعیه
چکیده: اطلاعیه در خصوص پیشگیری از مسمومیت با قارچ های سمی
30
توصیه های مرتبط با روزه داری و مصرف داروها
چکیده: با فرارسیدن ماه رمضان، برای افرادی که به دلیل ابتلا به بیماری، دارو مصرف می نمایند، همیشه این سوال مطرح است که نحوه صحیح مصرف داروها در زمان روزه داری چگونه باید باشد و آیا قطع مصرف داروها و یا جابجایی زمان مصرف دارو به زمانهای قبل از سحر یا بعد از افطار کار درستی است یا خیر. * در بارداری، شیردهی و برخی از بیماریها مانند دیابت، فشارخون، روده ... ادامه »
20
اگر با موارد مسمومیت در خانه یا سفر برخورد کردیم،چه باید بکنیم؟
چکیده: اگر با موارد مسمومیت در خانه یا سفر برخورد کردیم،چه باید بکنیم؟   *    در مسمومیت های دارویی و شیمیایی باید بدانیم فرد مسموم چه نوع ماده ای، چه مقدار،چه موقع و از چه راهی مصرف کرده است؟ *   اگر بیمار هوشیار بود با مرکز اطلاع رسانی داروها و سموم به شماره 190 یا1490 و یا اورژانس 115، تماس گرفته و در خصوص اقدامات بعدی ... ادامه »
29
کارگاه آموزش پزشکان و پیراپزشکان در خصوص طب سنتی و مکمل
چکیده:  در راستای آموزش پزشکان و پیراپزشکان در خصوص طب سنتی و مکمل، طی دو روز متوالی 26 و 27 بهمن ماه 96  کنفرانس های علمی یک روزه طب سنتی و تجویز منطقی داروهای سنتی در بیماریها همراه با امتیاز بازآموزی با حضور معاون غذا و دارو سرکار خانم دکتر شاهماری و به ترتیب اساتید ارجمند جناب آقای دکتر محمد رضا مروتی متخصص طب سنتی و عضو هیات علمی دانشگاه عل... ادامه »
15
داروهای تزریقی
چکیده:                                                                                                     ... ادامه »
30
کارگاه آموزشی بازرسی از اصناف
چکیده: باحضور معاون غذا و دارو، کارگاه آموزشی بازرسی از اصناف ویژه رابطین غذا و دارو کلیه شهرستانها، در محل سالن کنفرانس غذا و دارو تشکیل شد. در ابتدای جلسه دکتر شاهماری با اشاره به نقش رابطین غذا و دارو در معاونتهای بهداشتی در پیشبرد اهداف مشترک، همکاری و تعامل بین بخشی اشاره کرد. در ادامه: مشکلات و چالش های پیش رو در خصوص بازدید و بازرسی از عطاری ها، ... ادامه »
صفحه 1 از 22ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
جستجو