اخبار

 

برگزاری کارگاه آموزشی با موضوع کنترل کیفیت توسط معاونت غذا و دارو جهت مسئولین فنی کارخانجات تولیدی مواد غذایی و بهداشتی استان در محل سالن کنفرانس این معاونت برگزار گردید.
خبرها
30
کارگاه آموزشی بازرسی از اصناف
چکیده: باحضور معاون غذا و دارو، کارگاه آموزشی بازرسی از اصناف ویژه رابطین غذا و دارو کلیه شهرستانها، در محل سالن کنفرانس غذا و دارو تشکیل شد. در ابتدای جلسه دکتر شاهماری با اشاره به نقش رابطین غذا و دارو در معاونتهای بهداشتی در پیشبرد اهداف مشترک، همکاری و تعامل بین بخشی اشاره کرد. در ادامه: مشکلات و چالش های پیش رو در خصوص بازدید و بازرسی از عطاری ها، ... ادامه »
19
ششمین همایش طلای سبز
چکیده: ششمین همایش طلای سبز با حداکثر امتیاز بازآموزی 18 تا 20 بهمن ماه 1396 نمایشگاه بین المللی اصفهان ثبت نام: 8-88871227-021 www.green-gold.ir
19
آگاه باشید "عطاری ها داروخانه نیستند"
چکیده: معاون محترم غذا و دارو سرکار خانم دکتر شاهماری با بیان اینکه استفاده از برخی گیاهان دارویی می تواند در درمان کمکی بیماری ها مفید باشد عنوان کرد که مردم آگاه باشند که عطاری ها داروخانه نبوده و بکار بردن واژه داروخانه، شفاخانه، حکیم باشی و نصب تابلو ممنوع می باشد و فقط مجاز به عرضه و فروش گیاهان دارویی خشک می باشند و مجاز به عرضه و فروش داروهای گیاهی... ادامه »
17
جلسه بررسی مشکلات و چالش های برنامه عملیاتی سال 1396
چکیده: جلسه بررسی مشکلات و چالش های برنامه عملیاتی سال 1396 و همچنین پیشنهادات تمام حوزه ها در تدوین برنامه عملیاتی سال آینده با حضور مدیران و مسئولین پایش حوزه های دارو، غذا، طب سنتی و مکمل، آزمایشگاه کنترل و تجهیزات پزشکی در محل دفتر معاون غذا و دارو برگزار شد. در این جلسه مسئولین مربوطه، مشکلات و چالش های حوزه خود را مطرح و مورد بحث و بررسی قرار دادند... ادامه »
25
برگزاری کارگاه دیابت و مداخله های درمانی
چکیده: کارگاه دیابت و مداخله های درمانی با حضور کارشناسان جلب مشارکت های مردمی و مراکز بهداشتی درمانی سطح استان، در مورخه 20 آذر ماه در محل سالن کنفرانس معاونت غذا و دارو برگزار گردید. در این کارگاه معاون غذا و دارو به بیان اهمیت شیوع بیماری دیابت در دنیا و ایران پرداختند و با بیان میزان بار مالی و اقتصادی ناشی از عوارض بیماری دیابت بر خانواده و جامعه ... ادامه »
19
برگزاری کارگاه کاهش مصرف نمک در فرمولاسیون مواد غذائی و آشامیدنی
چکیده: به منظور بازآموزی و به روز رسانی اطلاعات مسئولین فنی کارخانجات تولید مواد غذائی و آشامیدنی، مدیریت اداره غذا در تاریخ 18 آذرماه 1396 اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی کاهش مصرف نمک در فرمولاسیون مواد غذائی و آشامیدنی جهت کارشناسان معاونت و مسئولین فنی کارخانجات تولید کننده مواد غذائی و آشامیدنی نمود، ارائه این آموزش ها، توسط کارشناسان این حوزه انجام ش... ادامه »
18
کارگاه نحوه زمان بندی پیاده سازی استقرار نظام مدیریت کیفیت
چکیده: با حضور معاون غذا و دارو، مدیر آزمایشگاه کنترل و کارشناسان این حوزه، کارگاه نحوه زمان بندی پیاده سازی استقرار نظام مدیریت کیفیت بر استاندارد Iso/Iec 17025:2005 در محل سالن کنفرانس معاونت غذا و دارو برگزار شد. در این جلسه دکتر شاهماری، در خصوص اهمیت پیاده سازی استقرار نظام مدیریت کیفیت و تاثیر آن در کیفیت نتایج آزمون سخنانی بیان کرد. وی گفت: استان... ادامه »
13
جلسه تصمیم گیری در خصوص بازپرداخت مطالبات شرکت ها
چکیده: با توجه به  مشکلات مربوط به مطالبات شرکت های پخش دارو و تجهیزات پزشکی، جلسه ای با حضور رئیس دانشگاه، معاون غذا و دارو، معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه، مدیر امور مالی دانشگاه ، مسئول امور مالی غذا و دارو و مسئولین محترم امور مالی مراکز آموزشی و درمانی در محل دفتر معاونت غذا و دارو برگزارشد. در این جلسه، میزان مطالبات شرکت های پخش دارو و تج... ادامه »
07
کارگاه بازآموزی تغذیه در سرطان
چکیده: کارگاه بازآموزی تغذیه در سرطان با محوریت تداخلات مواد مغذی و روشهای درمانی مورخه 96/08/25 برای پزشکان و پیراپزشکان با همکاری انجمن تغذیه استان برگزار گردید.
13
"توصیه های دارویی و غذایی به زایرین اربعین حسینی"
چکیده: با شروع پیاده روی کنگره بزرگ اربعین برای پیشگیری از مسمومیت های دارویی و غذایی و همینطورکاهش خطرات و بهبود سلامتی ، رعایت برخی نکات توسط زائران حسینی لازم  و ضروری  می باشد . در این خصوص دفتر تحقیق و توسعه معاونت غذا و دارو ضمن عرض تسلیت اربعین حسینی به موارد زیر اشاره کردند.   پیاده روی نیاز به دارو را مرتفع نکرده و داروهای خود را... ادامه »
صفحه 1 از 21ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
جستجو